Yhteystiedot: MAOL valio- ja toimikunnat

MAOL ry:n valio- ja toimikunnat sekä työryhmät 2016

 

  

Työvaliokunta

 

 

Leena Mannila (pj.)  leena.mannila(at)maol.fi, 
Jouni Björkman, Marja Tamm, Kati Parmanen, ja Juha Sola (esittelijä ja sihteeri)

 

Pedagoginen valiokunta

Leena Mannila (pj.)  leena.mannila(at)maol.fi,  
Katri Halkka, Tuula Havonen, Tarja Ihalin,Tove Leuschel ja Juha Sola (sihteeri)

 

Järjestövaliokunta

Jouni Björkman (pj.)  jouni.bjorkman(at)maol.fi
Timo Järvenpää, Anne Schroderus, sekä Juha Sola (esittelijä, sihteeri)

 

Koulutusvaliokunta

Kati Parmanen (pj.)  kati.parmanen(at)maol.fi,
Tuula Havonen, Jorma Kärkkäinen, Tove Leuschel, Marjo Vehter ja Päivi Hyttinen (sihteeri)

 

Tiedotusvaliokunta

Marja Tamm (pj.) marja.tamm(at)maol.fi
Timo Järvenpää, Leena Mannila, Jan-Anders Salenius, Juha Sola, Jenni Vartiainen ja Päivi Hyttinen (sihteeri)

 

Matematiikan ja tietotekniikan toimikunta

Tuula Havonen (pj.)  tuula.havonen(at)maol.fi
Mika Antola, Lauri Hellsten, Timo Järvenpää, Erkki Luoma-Aho, Hannu Mäkiö, Kati Parmanen, Tiina Partanen ja Päivi Portaankorva-Koivisto

  

Fysiikan ja kemian toimikunta

Katri Halkka (pj.)  katri.halkka(at)maol.fi Anniina Kari, Tommi Kokkonen, Tapani Koskiniemi, Riitta Salmenoja, Kalle Vähä-Heikkilä ja Tuomas Yli-Kokko  

 

 

Oppilastoimikunta

Tarja Ihalin (pj.)  tarja.ihalin(at)maol.fi,
Kimmo Järvinen (kemiakilp., valmennus)), Heikki Hyyrö (tt, valmennus), Kjell Knapas (kemiakilp., valmennus), Pasi Ketolainen (fys.kilpailu),  Matti Lehtinen (mat.valmennus), Anssi Lindell (fys.valmennus),  Kimmo Sivula (pk. mat.kilpailu), Kerkko Luosto ( lukion mat.kilpailu), Juha Sola, Päivi Hyttinen (sihteeri)

Valmennuksen asiantuntijat: 

Anssi Lindell (fys.), Kerkko Luosto (mat.), Kjell Knapas  (kemia) ja Antti Laaksonen (IT)

 

Dimension toimituskunta

Marja Tamm (pj.)  marja.tamm(at)maol.fi
Tomi Alakoski, Kai Kaksonen, Pasi Ketolainen, Jari Koivisto,  Pasi Konttinen, Hannu Korhonen, Lauri Kurvonen, Jarkko Lampiselkä, Leena Mannila, Maija Rukajärvi-Saarela, Jenni Räsänen, Marianna Jokila, Marika Suutarinen, Anastasia Vlasova ja Jarkko Narvanne (siht.)

 

 

Edunvalvontatoimikunta

Timo Järvenpää (pj.)  timo.jarvenpaa(at)maol.fi,

Katri Halkka, Annina Kari, Tero Koskinen, Hannu Lehto, Tove Leuschel, Kari Nieminen, Eeva Toppari

 

Kilpailutyöryhmät

Peruskoulun matematiikka:
Anastasia Vlasova (pj.) a_vlasova(at)hotmail.com

Timo Järvenpää, Kirsi Malinen, Antti Mäkelä, Kirsi Niemenmaa ja Janne Valtonen
  

Lukion matematiikka:
Kerkko Luosto (pj.) kluosto@cc.helsinki.fi, Matti Lehtinen,Heikki Pokela, Jan-Anders Salenius, Maija-Liisa Spangar ja Hilkka Taavitsainen

 

Lukion fysiikka:
Ursula Ahvenisto (pj.) ursula.ahvenisto(at)gmail.com, Pasi Ketolainen, Mirjami Kiuru, Anna-Leena Kähkönen, Timo Kärkkäinen ja Antti Voipio

 

Lukion kemia:
Kimmo Järvinen (pj.) kimmo.jarvinen(at)munkka.fi, Marita Arminen, Kjell Knapas, Ari Koskinen, Päivi Koskinen ja Matti Näsäkkälä

 

Datatähti:

Antti Laaksonen (pj.) ahslaaks(at)cs.helsinki.fi, Heikki Hyyrö, Jari Koivisto, Timo Knuutila ja Jukka Suomela

 

Kerhotoimikunta

Anne Schroderus (pj.)  anne.schroderus(at)maol.fi

Otso Huuska, Mari Kaunisto, Johanna Salonen ja Hanna Ylä-Mella

Digitaalisetpalvelut-toimituskunta

 

 

 

Timo Järvenpää pj, Lauri Hellsten, Marja Tamm ja Päivi Hyttinen  

Dimension neuvottelukunta

Maija Ahtee, Maija Aksela, Irma Iho, Riitta Juvonen, Kaarle Kurki-Suonio, Aatos Lahtinen, Jari Lavonen, Tapio Markkanen, Olli Martio, Jukka O. Mattila, Jorma Merikoski, Marja Montonen, Erkki Pehkonen, Heimo Saarikko, Esko Valtaoja, Kari Enqvist, Juha Oikkonen

 

 

MAOL ry: Rautatieläisenkatu 6, 00520 Helsinki, puh. 010 322 3160